• Łóżeczka dziecięce i niemowlęce

Łóżeczko dziecięce

Łóżeczko dziecięce to podstawowy, a zarazem obowiązkowy element do zakupu przez każdego młodego rodzica. Mówiąc o takim meblu ma się zazwyczaj na myśli tradycyjne łóżeczko wykonane z drewna. Można wybrać model łóżeczka z dodatkowym wyposażeniem: szufladą, wyjmowanymi szczebelkami, barierką, funkcją tapczanika, białe lub w kolorze sosny. Decyzja, na jakie łóżeczko zdecydują się rodzice dla swojego malucha, powinna w głównej mierze zależeć od oczekiwań. Sporo zależy od możliwości lokalowych, czyli dostępnego miejsca. Liczy się także funkcjonalność, którą będzie zapewniał konkretny model łóżeczka.

Łóżeczka dziecięce - staranne wykonanie i bezpieczeństwo

Łóżeczka dla niemowląt powinny być starannie wykonane i zapewniać bezpieczeństwo. Wybierając idealne łóżeczko dziecięce, warto zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonane. Farba i lakier w przypadku mebli dziecięcych nie mogą się łuszczyć, powinny być pomalowane ekologicznymi farbami posiadającymi atesty. Część rodziców wybiera kolor biały oraz modele niemalowane, z czystego drewna sosnowego. Meble dla dzieci nie mogą posiadać ostrych kantów, drzazg czy zadr. Powinien posiadać solidne mocowania, tak aby kilkukrotne złożenie i rozłożenie nie powodowało luzów. Istotna jest także stabilność, decydując się na model posiadający kółka, należy upewnić się, że posiada on blokadę kół.

Należy pamiętać, że dziecięce łóżeczko to niezwykle ważne miejsce w życiu niemowlaka, gdyż w pierwszych miesiącach swojego życia spędzi w nim najwięcej czasu. Jednym z ważniejszych wyborów wiąże się zatem z wyposażeniem pokoju dziecięcego w meble dziecięce: łóżeczko dla niemowlaka, materac, funkcjonalną komodę, przewijak. Jeśli jesteś przed podjęciem decyzji, sprawdź naszą ofertę.

  • Sklep zamknięty

​SKLEP NIEDOSTĘPNY